برترین NGO مبارزه با اعتیاد

صفحه اصلیمقالات حوزه اعتیادسیگار و افزایش سرطان ریه

سیگار و افزایش سرطان ریه

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

اين افزايش بروز مربوط به مصرف بي رويه سيگار و ساير اشكال محصولات دخاني در دو تا سه دهه گذشته است و آثار آن در اين سال‌ها و سال‌هاي آتي ظاهر مي‌شود. اين امر حاكي از آن است كه قانون جامع كنترل و مبارزه ملي با دخانيات بايد جدي گرفته شود و مردم نيز بايد در اين زمينه همكاري كنند چرا كه ارتباط سيگار با سرطان ريه ثابت شده است.

 

رييس اداره سرطان وزارت بهداشت با هشدار نسبت به افزايش رتبه بروز سرطان ريه در كشور، گفت: اين افزايش مربوط به مصرف بي‌رويه سيگار و ساير اشكال محصولات دخاني است.

دكتر رشيد رمضاني در گفت‌وگو با ايسنا، سرطان ريه را از بيماري‌هايي عنوان كرد كه بر اساس نظام ثبت سرطان كشور، رتبه آن در حال افزايش است و گفت: اين افزايش بروز مربوط به مصرف بي رويه سيگار و ساير اشكال محصولات دخاني در دو تا سه دهه گذشته است و آثار آن در اين سال‌ها و سال‌هاي آتي ظاهر مي‌شود. اين امر حاكي از آن است كه قانون جامع كنترل و مبارزه ملي با دخانيات بايد جدي گرفته شود و مردم نيز بايد در اين زمينه همكاري كنند چرا كه ارتباط سيگار با سرطان ريه ثابت شده است.

دكتر رمضاني سرطان ريه را كشنده دانست و گفت: از آنجا كه معمولا سرطان ريه در مراحل پيشرفته بيماري قابل تشخيص است؛ سرطاني كشنده است و براي كنترل آن راهي نداريم جز آن كه در عوامل خطر آن كار شود. عامل خطر سرطان ريه نيز شناخته شده است به طوري كه تركيبات سيگار 90 درصد عوامل خطر سرطان ريه را تشكيل مي‌دهند.

وي در اين باره ادامه داد: دود سيگار از 400 نوع ماده سمي برخوردار است كه نه تنها با بروز سرطان ريه بلكه با سرطان‌هاي ديگر ارگان‌هاي بدن مانند معده، مري، كولون، كليه، رحم و مثانه ارتباط دارد.

رييس اداره سرطان وزارت بهداشت در پايان با تاكيد بر لزوم جدي گرفتن هشدارهاي وزارت بهداشت در زمينه عوامل خطر بيماري‌ها از سوي مردم، گفت: اين هشدارهاي بهداشتي بر پايه و اساس علمي و براساس مدارك حاصل از گزارش نظام ثبت سرطان كشور عنوان مي‌شود. به اين ترتيب عوامل خطر بروز سرطان‌ها بايد به جديت دنبال شود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی


درمان VIP اعتیاد با استفاده از جدیدترین روش های طب جایگزین(گروه پزشکی دکتر موحدی و همکاران09124867833)

آمار بازدیدهای سایت

امروز263
دیروز267
این هفته1769
این ماه5509
همه بازدیدها427728

مشاوره تخصصی شبانه روزی در جمعیت بهروزان
 بزودی راه اندازی خواهد شد

 

شماره تلفن های مراکز درمان اعتیاد در جمعیت بهروزان:

2-مرکزدرمان سرپایی اعتیاد بهروزان:
55363444-55363543
3-مرکزدرمان سرپایی اعتیاد پاسارگاد:
88467300-88468299

 

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به جمعیت مبارزه با اعتیاد بهروزان می باشد.