برترین NGO مبارزه با اعتیاد

صفحه اصلیاخبار بهروزانطب سوزنی در میدان جنگ

طب سوزنی در میدان جنگ

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

استفاده از نوعی طب سوزنی گوش برای تسکین دردهای سربازان امریکایی در عراق و افغانستان ...

با سلام و احترام به بازدید کنندگان سایت بهروزان.قبلا در خصوص تاثیر طب سوزنی در درمان اعتیاد و استقبال روز افزون علاقمندان به ترک اعتیاد با این روش و مخصوصا طب سوزنی گوش مطالبی رو برای شما عزیزان در سایت گذاشتم. امروز به مقاله جالبی برخوردم که مربوط به سال 2009 میلادی میشد و البته چون این روش خاص تاثیرات زیادی رو روی تسکین درد سربازان امریکایی در عراق و افغانستان داشته قطعا میتونه در کنار پروتکل هایی مثل NADA مکمل درمانی خوبی برای افرادی که مایل به دوری از مواد مخدر و محرک هستند باشد.خلاصه مقاله رو در زیر مشاهده کنید؟ 

واژه طب سوزنی میدان جنگ اولین بار توسط دکتر Col. Richard Niemtzow در سال 2001استفاده شد.در این روش 5 نقطه از گوش با سوزن های خاص تحریک میشوند.نتایج حاصل در تسکین درد وقعا اعجاب انگیز بود.اخیرا نیز نیروی هوایی امریکا قبل از اعزام پزشکان خود به عراق و افغانستان تصمیم گرفته است یک دوره آموزش روش یاد شده را برای پزشکان خود برگزار نماید.معمولا مدت زمان تحریک صورت گرفته درچند روز و هر روز در حدود 5 دقیقه و با سوزن های کوچک بوده است.جالب است بدانیم مرکز پزشکی Landstuhl Regional Medical Center در سال2008 برای تسکین درد بیماران خود از این روش یا موفقیت زیادی استفاده نموده است. یک از متخصصین درد از مرکز پزشکی Landstuhl Regional Medical Center بر اساس تجربیات شخصی خود اعلام نموده است که پس از انجام این روش خاص طب سوزنی ،تا حدود50 % کاهش درد در ناحیه شانه و قسمت فوقانی ستون مهره ها و همچنین تا 25%بهبود در کارایی حرکت شانه بیماران خود داشته است.بر اساس گزارشات وی تا 75% از بیماران بعد از گذاشتن سوزن های بهبود درد خود را متذکر شده اند.بر اساس یافته های او تا 15% بیماران سودی از طب سوزنی نبردند.معمولا برای تاثیر گذاری مناسب در تسکین دردهای مزمن نواحی فوقانی ستون فقرات و کمربند شانه ایی در هفته 2 نوبت و بمدت یک ماه گذاردن سوزن ها توصیه میشود.ولیکن عوامل فردی از بیماری به بیمار دیگر قطعا متفاوت است.

لازم به توضیحه روش یاد شده برای تسکین علائم جسمانی پایین آوردن متادون برای بعضی از مراجعین توسط اینجانب صورت گرفته است.(علائمی که بیماران داشتند شامل:دردهای عضلانی و استخوانی .بیقراری های شبانه  )که امیدوارم نتایج این اقدام و تاثیرات  آن بزودی به اطلاع شما عزیزان  رسانده شود.

دکتر محمد موحدی

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی


درمان VIP اعتیاد با استفاده از جدیدترین روش های طب جایگزین(گروه پزشکی دکتر موحدی و همکاران09124867833)

آمار بازدیدهای سایت

امروز263
دیروز267
این هفته1769
این ماه5509
همه بازدیدها427728

مشاوره تخصصی شبانه روزی در جمعیت بهروزان
 بزودی راه اندازی خواهد شد

 

شماره تلفن های مراکز درمان اعتیاد در جمعیت بهروزان:

2-مرکزدرمان سرپایی اعتیاد بهروزان:
55363444-55363543
3-مرکزدرمان سرپایی اعتیاد پاسارگاد:
88467300-88468299

 

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به جمعیت مبارزه با اعتیاد بهروزان می باشد.