برترین NGO مبارزه با اعتیاد

صفحه اصلیاخبار بهروزانرييس سازمان بهزيستي: سن مصرف موادمخدر پايين آمده است

رييس سازمان بهزيستي: سن مصرف موادمخدر پايين آمده است

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

وي خاطر نشان كرد: آمارها نشان مي‌دهد كه توسعه آزمايشگاه‌هاي توليد موادمخدر در طول سال‌هاي پس از سقوط طالبان به جايي رسيده كه 90 درصد مواد مخدر به هروئين و مواد ديگر تبديل مي‌كنند.

رييس سازمان بهزيستي كشور گفت: 70 درصد مراكز كاهش آسيب در كشور به كمك گروه‌هاي خوديار خدمات ارائه مي‌دهند.
احمد اسفندياري در اولين همايش سازمان‌هاي مردم نهاد فعال در حوزه كاهش تقاضاي مواد مخدر كشورهاي عضو اكو، با بيان اينكه هر سه روز دو شهيد هزينه‌ايست كه ايران براي مقابله با مواد مخدر مي‌دهد، افزود: بايد ببينيم كه چه كساني از ترانزيت مواد مخدر از مرزهاي ايران سود مي‌برند و چه كشورهايي از توليد مواد مخدر در همسايگي ايران حمايت مي‌كنند.
وي تصريح كرد: زماني كه استعمار به كشورهاي موسوم به جهان سوم با شعار « مبارزه با فقر و گرسنگي» پا گذاشت، مردم را به كشت خشخاش تشويق كرد و همه مي‌دانند كه رواج دهندگان اين مواد چه كساني بودند.
به گفته رييس سازمان بهزيستي، در زمان حكومت طالبان در افغانستان توليد مواد مخدر در اين كشور 180 تن بود، در سال 2002 به 3400 تن رسيد و براساس آمار در سال گذشته توليد مواد مخدر در اين كشور به بيش از هشت هزار تن رسيده است.
وي خاطر نشان كرد: آمارها نشان مي‌دهد كه توسعه آزمايشگاه‌هاي توليد موادمخدر در طول سال‌هاي پس از سقوط طالبان به جايي رسيده كه 90 درصد مواد مخدر به هروئين و مواد ديگر تبديل مي‌كنند.

اسفندياري تصريح كرد: هر چقدر در حوزه مبارزه جدي و تلاش كنيم، تنها 30 درصد از مواد مخدر قاچاق و ترانزيت را كشف مي‌كنيم و عليرغم كنترل شديد مرزها 60 الي 70 درصد آن به عناوين مختلف وارد كشور مي‌شود ، لذا بايد در جاي ديگري جلوي اين آسيب گرفته شود.

وي كاهش تقاضا را بهترين راه پيشگيرانه از مواد مخدر برشمرد و خاطر نشان كرد: اگر ميزان تقاضا را در كشور پايين بياوريم بر مقدار توليد و توزيع تاثيرگذار خواهد بود و فعاليت آن‌ها نيز كاهش مي‌يابد ، لذا توسعه سازمان‌هاي مردم نهاد كه يكي از موفقيت‌هاي ايران در زمينه پيشگيري از مواد مخدر مي‌تواند در بحث كاهش تقاضا موثر واقع شود.
رييس سازمان بهزيستي كشور با تاكيد بر كاهش تقاضا، عنوان كرد: بايد در اين حوزه بيش از گذشته فعاليت كنيم و ميزان تقاضا را پايين را بياوريم.
وي اضافه كرد: آمريكا با هدف مبارزه با تروريسم وارد افغانستان شد، در حالي كه ادامه حضور آن‌ها تنها به افزايش توليد مواد مخدر منجر شد.
اسفندياري بيان كرد: با مصرف مواد مخدر هويت ملي و ديني از بين مي‌رود، لذا ترويج اين مواد بهترين ابزار براي سلطه است، به طوري كه بررسي‌ها نشان دهنده اين است كه سن مصرف كنندگان پايين آمده و تعداد آن‌ها رو به افزايش است.
رييس سازمان بهزيستي تصريح كرد: كشورهاي عضو اكو فرهنگ مشترك دارند و بايد با برنامه‌هاي مشترك تقاضا را كاهش دهند نمي‌توان با پرداختن به پيشگيري، حوزه درمان را رها كرد ، لذا بايد بحث پيشگيري از خانواده‌ها آغاز شود.
اسفندياري در پايان با اشاره به اينكه بيش از 70 درصد از مراكز كاهش آسيب در كشور به كمك گروه‌هاي خوديار خدمات ارائه مي‌دهند، بيان كرد: بيش از 350 معتاد بهبود در اين مراكز در حال فعاليت‌اند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی


درمان VIP اعتیاد با استفاده از جدیدترین روش های طب جایگزین(گروه پزشکی دکتر موحدی و همکاران09124867833)

آمار بازدیدهای سایت

امروز37
دیروز203
این هفته442
این ماه3705
همه بازدیدها420316

مشاوره تخصصی شبانه روزی در جمعیت بهروزان
 بزودی راه اندازی خواهد شد

 

شماره تلفن های مراکز درمان اعتیاد در جمعیت بهروزان:

2-مرکزدرمان سرپایی اعتیاد بهروزان:
55363444-55363543
3-مرکزدرمان سرپایی اعتیاد پاسارگاد:
88467300-88468299

 

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به جمعیت مبارزه با اعتیاد بهروزان می باشد.