برترین NGO مبارزه با اعتیاد

صفحه اصلیاخبار بهروزانوجود يک ميليارد سيگاري در جهان

وجود يک ميليارد سيگاري در جهان

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

نماينده سازمان بهداشت جهاني (WHO) در ايران گفت: در حال حاضر بيش از يک ميليارد نفر در جهان سيگار مصرف مي کنند که بيش از 80 درصد اين افراد در کشورهايي با درآمد اقتصادي اندک ساکن هستند.

دکتر ريچارد فراندز در مراسم اختتاميه نخستين جشنواره سراسري شهربدون دخانيات با اشاره به اين نکته که افراد سيگاري خيلي سريعتراز سايرافراد به بيماري هاي صعب العلاج سرطان ريه و قلب مبتلا مي شوند ، اظهارداشت: گذشته از تمام اين لطماتي که افرادعلاقمند به استعمال سيگار، قليان و ترياک به خود وارد مي کند ، افراد خانواده و اطرافيان فرد سيگاري به خصوص کودکان هم در معرض ابتلا به بيماري آسم قراردارند و اين امکان هم هست که آنها به سادگي حيات خويش را از دست بدهند.

به گفته وي، شرکتهاي بزرگ دخانيات در جهان سالانه بيش از 10 ميليارد دلار را صرف هزينه هاي بازاريابي خود مي کنند و بيشتر محصولاتشان را درکشورهايي با درآمد اقتصادي اندک به فروش مي رسانند.

در ادامه ، دکتر محمدمهدي گلمکاني ، مديرکل سلامت شهرداري تهران از افزايش خيره کننده آمار ميزان مرگ و مير در بين افراد سيگاري تا سال 2020 خبر داد و گفت: در حال حاضر در دنيا مصرف سيگارسالانه بيش از 5 ميليون نفر را به کام مرگ مي کشاند که اين آمار تا سال 2020 به دو برابرافزايش پيدا خواهد کرد.

وي با اشاره به گرايش اغلب نوجوانان و جوانان بين 13 تا 15 سال و همچنين زنان به مصرف سيگار در جهان، اظهارداشت: عدم آگاهي بخشي و افزايش سطح بينش علمي افراد سيگاري در دنيا موجب شده که هرروزجمعيت آنها درحال افزايش بوده و دراين بين نوجوانان، جوانان و حتي زنان هم علاقمند شوند تا براي يکبار هم که شده استعمال دخانيات را تجربه کنند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی


درمان VIP اعتیاد با استفاده از جدیدترین روش های طب جایگزین(گروه پزشکی دکتر موحدی و همکاران09124867833)

آمار بازدیدهای سایت

امروز38
دیروز203
این هفته443
این ماه3706
همه بازدیدها420317

مشاوره تخصصی شبانه روزی در جمعیت بهروزان
 بزودی راه اندازی خواهد شد

 

شماره تلفن های مراکز درمان اعتیاد در جمعیت بهروزان:

2-مرکزدرمان سرپایی اعتیاد بهروزان:
55363444-55363543
3-مرکزدرمان سرپایی اعتیاد پاسارگاد:
88467300-88468299

 

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به جمعیت مبارزه با اعتیاد بهروزان می باشد.